Opinie o Agromen.pl na Opineo.pl
Greenland EM Bio 1L Zobacz większe

Greenland EM Bio 1L

Opakowanie: 1L

Formulacja: płynny

More details

Greenland Technologia EM

4269

New product

1000 sztuk

31,00 zł brutto

Greenland EM Bio 1L

EM Bio jest nowoczesnym preparatem zawierającym Efektywne Mikroorganizmy, przeznaczonym do przekształcania osadów ściekowych i innych odpadów komunalnych w bezpieczny produkt organiczny. Mikroorganizmy tworzące mieszankę zostały tak dobrane, że są fizjologicznie kompatybilne. Tworzą "społeczność", harmonijnie współdziałającą na zasadzie synergii, koegzystującą i skutecznie współdziałającą, co ułatwia im przetrwanie w różnorodnych środowiskach. Komplet enzymów, wniesionych przez poszczególne szczepy, umożliwia przyjazny dla środowiska rozkład materii organicznej. Efektywne Mikroorganizmy wydajnie ekstrahują mikroelementy uwięzione w minerałach, równocześnie przekształcając je w formy łatwo przyswajalne przez rośliny.

Efektem stosowania EM Bio jest stabilizacja osadów ściekowych, piasku i skratek. EM wprowadza przyjazny dla otoczenia naturalny proces mikrobiologicznego rozkładu substancji organicznych, który przebiega również w trakcie magazynowania. W polskich warunkach klimatycznych, proces ten trwa od trzech do pięciu miesięcy. Po procesie przetwarzania osad jest ustabilizowany - nie podlega procesom gnicia, nie emituje odorów. Skratki stabilizowane przez EM Bio można łatwo poddać segregacji, a oddzielona frakcja biologiczna może być wykorzystana przyrodniczo.

Higienizacja osadów i piasku jest wynikiem wprowadzania mieszanki mikroorganizmów, które skutecznie wypierają bakterie chorobotwórcze. Szczególną rolę w procesie higienizacji odgrywają bakterie kwasu mlekowego, grzyby i promieniowce, które produkują bakteriocyny. Przy prawidłowym zastosowaniu EM Bio, istnieje możliwość rezygnacji z higienizacji osadów wapnem, a także zmniejszenie objętości i masy osadów, likwidacja uciążliwości zapachowej procesów utylizacji osadów, przedłużanie żywotności kanalizacji przez zahamowanie korozji rur.

Produkt posiada atest nr: PZH/BT - 3477/2018

Stosowanie EM Bio uzależnione jest od specyfiki oczyszczalni, rodzaju technologii oczyszczania ścieków i jakości osadów. Nadaje się do stosowania w przemysłowych i przydomowych oczyszczalniach ścieków. Wprowadzane biopreparatu EM Bio do systemu kanalizacyjnego, umożliwia zapobieganie procesom gnilnym w ściekach i powstawaniu nieprzyjemnych zapachów poprzez zmniejszanie emisji gazów. Metoda nie ma nic wspólnego z metodami maskowania odoru, daje efekt trwały, ale wymaga systematycznego stosowania dawek uzupełniających.

Dzięki dużej aktywności enzymatycznej preparatu EM Bio, w sieci kanalizacyjnej następuje rozkład tłuszczowych osadów, obrastających rurociągi. Ponadto, obecność Efektywnych Mikroorganizmów w ściekach, zapobiega rdzewieniu elementów metalowych poprzez wytwarzanie na ich powierzchni silnie przylegającej warstwy. Dodatkowo, pozwala zapobiec zasiarczaniu. Pomaga to utrzymać drożność i doskonały stan techniczny urządzeń i budowli kanalizacyjnych, wycofać środki chemiczne i obniżyć koszty eksploatacji. EM Bio jest skutecznym narzędziem w rozwiązywaniu współczesnych problemów utylizacji i przerobu odpadów i ścieków komunalnych.

Preparat EM Bio stosuje się do usprawniania procesów oczyszczania ścieków i przetwarzania osadów nadmiernych, pofermentacyjnych oraz skratek.

 

Efekty działania:

 • brak odoru przy przetwarzaniu materii organicznej
 • usuwanie nadmiaru związków organicznych z wód powierzchniowych
 • intensyfikacja procesu oczyszczania ścieków
 • usuwanie organicznych związków azotu
 • możliwość zastosowania w przydomowych szambach i oczyszczalniach ścieków

 

Zastosowanie:

 • przerób osadów płynnych jak i odwodnionych
 • stabilizacja i higienizacja osadów, skratek oraz piasku
 • wstępna obróbka ścieków w kanalizacji
 • udrażnianie rurociągów kanalizacyjnych
 • wspomaganie procesów technologicznych w urządzeniach do biologicznego oczyszczania ścieków
 • regeneracja systemów drenażowych poletek osadowych i drenaży
 • do stosowania w szambach i przydomowych oczyszczalniach ścieków

 

Skład:

Efektywne Mikroorganizmy ®, bakterie kwasu mlekowego, bakterie fotosyntetyzujące, bakterie saprofityczne, drożdże, grzyby i promieniowce, woda.


Formulacja Płyn
Pojemność 1 L