Opinie o Agromen.pl na Opineo.pl
Substral Osmocote Ogród 15 kg Zobacz większe

Substral Osmocote Ogród 15 kg

Rodzaj nawozu: długo działający (180 dni)

Formulacja: granulowany

Przeznaczenie: do stosowania dla wszystkich roślin ogrodowych

Opakowanie: 15kg

Wydajność: do 375m2

More details

Substral

4373

New product

1000 sztuk

320,00 zł brutto

Substral Osmocote Ogród 15 kg

Osmocote to nawóz dla osób które nie mają zbyt dużo czas aby zajmować się ogrodem a chciałyby aby rośliny pięknie rosły.


Zalety stosowania Osmocote:

  • Nawóz działa 5 razy dłużej i wydajniej niż zwykły granulat
  • Wystarczy jedno zastosowanie na sezon
  • Działa przez okres do 6 miesięcy
  • Codziennie dokarmia rośliny w małej dawce
  • Korzenie roślin pobierają do 85% nawozu
  • Brak ryzyka przenawożenia
  • Bogaty w mikroelementy


Efekty nawożenia:

Dzięki ciągłemu nawożeniu w małej dawce widać po sezonie. Rośliny wspaniale rosną, są mniej podatne na choroby i insekty. Lepiej znoszą okres suszy.

Zasada działania:

Każda granulka otoczona jest warstwą naturalnej żywicy. Po zastosowaniu nawozu przez otoczkę wchłaniana jest woda do wnętrza granulki i rozpuszcza zawarte w niej składniki pokarmowe, a te zaczynają się stopniowo uwalniać na zewnątrz granulek do gleby. Szybkość uwalniania składników pokarmowych jest uzależniona od temperatury i wilgotności podłoża: im gleba cieplejsza i bardziej mokra - tym więcej składników pokarmowych zostaje uwolnionych. Jest to odpowiednie do szybkości wzrostu roślin - im cieplej, tym szybciej rosną, a więc wymagają więcej pożywienia.

Substral Osmocote do ogrodu to nawóz, którego składniki odżywcze zostały dobrane w taki sposób, aby można go było stosować do wszystkich roślin w naszym ogrodzie - bez wyjątków! Dzięki specjalnej budowie nawóz uwalnia składniki odżywcze przez cały sezon - nawet do sześciu miesięcy, dzięki czemu nasze rośliny ogrodowe mają stały dostęp do wszystkich niezbędnych im do rozwoju, wzrostu i kwitnienia składników pokarmowych. Cały proces jest dostosowany do tempa rozwoju roślin podczas sezonu.

Nawóz Substral Osmocote możemy stosować do nawożenia krzewów, iglaków, bylin a także do roślin na naszym balkonie. Nawóz jest ekologiczny i prosty w użyciu. Rośliny wchłaniają do 90% składników, które dostarczymy im wraz z nawożeniem.

Możemy rozpocząć stosowanie nawozu już w marcu. Podczas sadzenia roślin mieszamy go z ziemią, natomiast u roślin, które już są w glebie rozsypujemy granulki wokół nich a następnie lekko mieszamy z wierzchnią warstwą gleby. Każdorazowo po nawożeniu podlewamy nasze rośliny.

Formulacja Granulat
Opakowanie 15 kg
Przeznaczenie Uniwersalne
Rodzaj wiosenno- letni
Wydajność 375 m2