Opinie o Agromen.pl na Opineo.pl
Nawóz Substral Osmocote Ogród 5 kg Zobacz większe

Nawóz Substral Osmocote Ogród 5 kg

Rodzaj nawozu: długo działający (180 dni)

Formulacja: granulowany

Przeznaczenie: do stosowania dla wszystkich roślin ogrodowych

Opakowanie: 5kg

Wydajność: do 125m2

More details

Substral

5579

New product

9996 sztuk

139,90 zł brutto

Nawóz Substral Osmocote Ogród 5 kg

Osmocote to nawóz dla osób które nie mają zbyt dużo czas aby zajmować się ogrodem a chciałyby aby rośliny pięknie rosły.

Zalety stosowania Osmocote:

Nawóz działa 5 razy dłużej i wydajniej niż zwykły granulat

  • Wystarczy jedno zastosowanie na sezon
  • Działa przez okres do 6 miesięcy
  • Codziennie dokarmia rośliny w małej dawce
  • Korzenie roślin pobierają do 85% nawozu
  • Brak ryzyka przenawożenia
  • Bogaty w mikroelementy

Efekty nawożenia - dzięki ciągłemu nawożeniu w małej dawce widać po sezonie. Rośliny wspaniale rosną , są mniej podatne na choroby i insekty. Lepiej znoszą okres suszy.

Zasada działania:

Każda granulka otoczona jest warstwą naturalnej żywicy. Po zastosowaniu nawozu przez otoczkę wchłaniana jest woda do wnętrza granulki i rozpuszcza zawarte w niej składniki pokarmowe, a te zaczynają się stopniowo uwalniać na zewnątrz granulek do gleby. Szybkość uwalniania składników pokarmowych jest uzależniona od temperatury i wilgotności podłoża: im gleba cieplejsza i bardziej mokra - tym więcej składników pokarmowych zostaje uwolnionych. Jest to odpowiednie do szybkości wzrostu roślin - im cieplej, tym szybciej rosną, a więc wymagają więcej pożywienia

Substral Osmocote do ogrodu to nawóz, którego składniki odżywcze zostały dobrane w taki sposób, aby można go było stosować do wszystkich roślin w naszym ogrodzie - bez wyjątków! Dzięki specjalnej budowie nawóz uwalnia składniki odżywcze przez cały sezon - nawet do sześciu miesięcy, dzięki czemu nasze rośliny ogrodowe mają stały dostęp do wszystkich niezbędnych im do rozwoju, wzrostu i kwitnienia składników pokarmowych. Cały proces jest dostosowany do tempa rozwoju roślin podczas sezonu.

Nawóz Substral Osmocote możemy stosować do nawożenia krzewów, iglaków, bylin a także do roślin na naszym balkonie. Nawóz jest ekologiczny i prosty w użyciu. Rośliny wchłaniają do 90% składników, które dostarczymy im wraz z nawożeniem.

Możemy rozpocząć stosowanie nawozu już w marcu. Podczas sadzenia roślin mieszamy go z ziemią, natomiast u roślin, które już są w glebie rozsypujemy granulki wokół nich a następnie lekko mieszamy z wierzchnią warstwą gleby. Każdorazowo po nawożeniu podlewamy nasze rośliny

Formulacja Granulat
Opakowanie 5 kg
Przeznaczenie Uniwersalne
Rodzaj wiosenno- letni
Wydajność 125 m2