Opinie o Agromen.pl na Opineo.pl
Rosahumus Obornik Użyźniacz Podłoża 1 kg Zobacz większe

Rosahumus Obornik Użyźniacz Podłoża 1 kg

Rodzaj: wiosenno-jesienny
Formulacja: granulowany
Przeznaczenie: nawóz organiczny do roślin ogrodowych, poprawa żyzności gleby
Opakowanie: 1 kg
Wydajność: 1 kg = 30 ton obornika 

More details

Rosier S.A.

5589

New product

9806 sztuk

40,00 zł brutto

Rosahumus to nawóz organiczno-mineralny zawierający kwasy humusowe, potas i żelazo, przeznaczony do poprawy żyzności gleby.

Skład:

    Kwasy humusowe – 85,0 %
    Tlenek potasu (K2O) – 12,0 %
    Żelazo (Fe) – 0,6 %


Próchnica w glebie

Zawartość próchnicy w glebie jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o żyzności gleb oraz wpływających na wzrost roślin, wysokość plonu i jego jakość. Do czynników regulujących zapas próchnicy w glebie należy racjonalny system uprawy roli i roślin, odpowiednie zmianowanie, nawożenie organiczne (obornik, komposty, nawozy zielone) oraz stosowanie preparatów humusowych tj. Rosahumus.

Większość gleb Polski jest ubogich w próchnicę.

W zależności od regionu gleby ubogie w próchnicę i słabo próchniczne tj. o zawartości < 2 % próchnicy stanowią 40-72% gruntów rolnych. W ostatnich 10 latach zawartość próchnicy w glebach Polski spadła o ok. 40% i jest najniższa spośród krajów Unii Europejskiej. Aby zapobiec temu groźnemu zjawisku i degradacji gleb w Polsce oraz stratom azotu, potasu i magnezu oraz poprawiæ wzrost i plonowanie roślin uprawnych polecamy zastosować Rosahumus.


Rosahumus jest wytwarzany z leonardytów wydobywanych na terenie Niemiec. Cechują się one bardzo wysoką aktywnością biologiczną  Niemieckie leonardyty są  bardzo dobrym źródłem kwasów humusowych,zawierają ich 85%, a także żelaza i potasu. Prowadzone badania potwierdziły wysoką skuteczność  nawozu ROSAHUMUS, (otrzymywanego z leonardytów) w poprawie żyzności gleb, zwiększeniu koncentracji  składników pokarmowych w glebie, tworzeniu struktury gruzełkowatej oraz wzroście i plonowaniu upraw rolniczych, sadowniczych, warzyw, ziół oraz roślin ozdobnych. Rosahumus zwiększa wykorzystanie składników pokarmowych z gleby przez rośliny.


Czym są Leonardyty?

Leonardyt to miękki, błyszczący, czarny lub brązowy szklisty mineraloid. Wydobywa się go w kopalniach odkrywkowych węgla brunatnego. Jest bardzo bogaty w kwasy humusowe (do 90%) i jest wykorzystywany jako środek kondycjonujący glebę i środek rekultywujący zanieczyszczone środowisko. Jego nazwa pochodzi od dr. A. G. Leonarda, w uznaniu dla jego osiągnięć w badaniu tych złóż.

Wykorzystanie leonardytów

    Środek kondycjonujący glebę – jest wykorzystywany do poprawy żyzności i struktury gleby poprzez bezpośrednią aplikację bądź też razem z innym źródłem kwasów humusowych.
    Środek rekultywujący glebę – Leonardyt może być dodawany do gleby, aby zredukować pobieranie metali ciężkich (kadm, rtęć, ołów, nikiel) przez rośliny na skażonych terenach.

Pochodzenie i występowanie leonardytów
Leonardyty powstały w okresie Karbonu. Pochodzą z resztek roślinnych obumarłych bez dostępu powietrza, które uległy humifikacji.
Leonardyty zostały opisane po raz pierwszy w Północnej Dakocie (USA) przez badacza dr. A. G. Leonarda. Miało to miejsce na początku XX wieku. Dziś wiemy, że leonardyty występują na całym świecie towarzysząc złożom węgla.


Certyfikaty ekologiczne Rosahumusu.

Rosahumus posiada świadectwo kwalifikacji produktu do stosowania w rolnictwie ekologicznym NE/133/2010 wydane przez IUNG PIB w Puławach.

Rosahumus uzyskał także certyfikaty ekologiczne wydane między innymi przez FIBL – Forschungsinstitut fur Biologischen Landbau (Niemcy) oraz OMRI – Organic Materials Review Institute (USA).

Formulacja Granulat
Opakowanie 1 kg
Przeznaczenie Uniwersalne
Rodzaj wiosenno- jesienny