Opinie o Agromen.pl na Opineo.pl
Optysil Stymulator Wzrostu Krzem 1L Zobacz większe

Intermag Nitromag Nawóz Azotowy 5L

Formulacja: płynny

Opakowanie: 5L

More details

Intermag

8940

New product

996 sztuk

39,00 zł brutto

Intermag Nitromag Nawóz Azotowy 5L

Przeznaczenie i stosowanie:

NITROMAG to płynny nawóz o wysokiej koncentracji azotu (370 g N w 1 litrze), wzbogacony w magnez i mikroelementy. Stosowany w zabiegach dokarmiania dolistnego szybko dostarcza roślinom azot i pozostałe składniki pokarmowe. NITROMAG może być także stosowany doglebowo w trakcie nawadniania – fertygacja upraw w gruncie i w podłożach organicznych (kokos, podłoża torfowe i inne).

Nawóz ten zaleca się stosować pod wszystkie rośliny uprawne: zboża ozime i jare, rzepak, kukurydzę, rośliny przemysłowe, pastewne i okopowe oraz na plantacjach warzyw i rozsad, krzewów i drzew owocowych oraz trawnikach.

Korzyści zastosowania:

NITROMAG stosowany profilaktycznie jest efektywnym źródłem azotu w okresach zwiększonego zapotrzebowania roślin na azot. Nawóz jest zalecany w przypadku występowania warunków glebowych ograniczających dostępność tego składnika dla roślin (niska wilgotność, niska temperatura, gleby bardzo lekkie i lekkie, na stanowiskach gdzie pozostawiono resztki pożniwne). Stosowany w terminach i dawkach zalecanych w programach nawożenia poszczególnych gatunków, skutecznie uzupełnia i/lub koryguje nawożenie doglebowe. Dostarcza azot, magnez i mikroelementy w formach łatwo przyswajalnych dla roślin w fazach największego zapotrzebowania na te składniki.

Dokarmianie interwencyjne jest wskazane w przypadku słabego wzrostu roślin, występowania wizualnych objawów niedoboru azotu na roślinach lub gdy wyniki analizy materiału roślinnego wskazują na zbyt niską zawartość azotu (ukryte niedobory).

Azot jest podstawowym pierwiastkiem plonotwórczym. Dostarczany w nawozie NITROMAG korzystnie wpływa na wielkość i jakość plonu poprzez:

* intensyfikację przyrostu biomasy nadziemnej i systemu korzeniowego 

* zwiększenie zawartości chlorofilu i intensyfikację fotosyntezy

* prawidłowy wzrost i rozwój roślin

* intensyfikację krzewienia zbóż

* intensyfikację wzrostu organów stanowiących plon (ziarniaki, nasiona, owoce, bulwy itd.)

* regenerację uszkodzeń po wystąpieniu czynników stresowych

* wzrost zawartości białka, cukrów, karotenoidów oraz witamin B1 i B2.

NITROMAG stosuje się nalistnie w formie roztworu wodnego w dawce 2-6 litrów/ha w zależności od rodzaju uprawy. Optymalne ilości cieczy użytkowej: 200–300 l/ha uprawy rolnicze, 500–1000 l/ha uprawy sadownicze, 400–600 l/ha plantacje warzyw. Terminy aplikacji i sposoby stosowania opisano szczegółowo w zaleceniach dla konkretnych upraw, mogą być one modyfikowane w zależności od potrzeb roślin i warunków uprawowych.

NITROMAG może być wykorzystywany do sporządzania pożywki przeznaczonej do fertygacji upraw w gruncie i podłożach organicznych. Stosowanie nawozu NITROMAG zalecane jest we wczesnych fazach rozwoju roślin oraz  w okresie ich intensywnego wzrostu. Zawartość składników w pożywce zawsze trzeba dostosować do indywidualnych zaleceń nawozowych. Roztwory nawozu NITROMAG należy przygotowywać w zbiorniku odrębnym niż roztwór nawozu wapniowego.  Najczęściej stosowane stężenie nawozów w pożywce gotowej do użytku to zakres 0,03–0,2% (0,3–2 litry nawozu w 1000 l roztworu). Częstotliwość aplikacji należy dostosować do aktualnych wymagań pokarmowych roślin i warunków uprawy.

W uprawach małoobszarowych i hobbystycznych stosuje się opryski nalistne roztworem 0,25-0,3% (0,25–0,3 l NITROMAGU w 100 l wody). Zaleca się stosować preparat od 2 do 5 razy w sezonie, rozpoczynając zabiegi po ruszeniu wegetacji i powtarzając je co 7-28 dni.

Formulacja Płyn
Pojemność 5 L

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: