Opinie o Agromen.pl na Opineo.pl
Siatka Na Krety 1x200m Zobacz większe

Siatka Na Krety 1x500m

Wysokość: 1m

Szerokość: 500m

Wielkość oczek: 12mm x 12mm

More details

4108

New product

9995 sztuk

509,00 zł brutto

Siatka Na Krety 1x500m

  • Wymiar rolki: 1 m x 500 m
  • Wieloletnie zabezpieczenie trawnika przed kretowiskami;
  • Do montażu pod trawnikiem lub trawą z rolki;
  • Wykonana z wytrzymałego i niebiodegradowalnego pierwotnego tworzywa BOPP;
  • Wzmacnia podłoże i szybko wrasta w system korzeniowy;
  • Gramatura 25g/m2 połączona z gęstym rozmiarem oczek;
  • Wysoka odporność na rozerwanie;
  • Odporna na wilgoć i promieniowanie UV;

Plastikowa siatka na krety to skuteczny sposób na kreta i nieustannie pojawiające się kopce. Jeśli stosowane przez Ciebie środki i metody odstraszające nie przynoszą oczekiwanych rezultatów koniecznie kup i zamontuj pod swoim trawnikiem siatkę.

Siatka na krety posiada drobne, kwadratowe oczka o optymalnym rozmiarze 12 mm x 12 mm. Dzięki temu umożliwia naturalny rozrost systemu korzeniowego trawy i roślin, jednocześnie stabilizując i wzmacniając podłoże. W połączeniu z wysoką - 25 gramową gramaturą, siatka cechuje się wysoką wytrzymałością mechaniczną na rozerwanie.

Jak zakładać siatkę na krety?

Montaż siatki na krety wymaga m.in. odpowiedniego przygotowania gleby, jednak wieloletni efekt trawnika bez kopców z nawiązka wynagradza włożony wysiłek. Jeśli zastanawiasz się jak położyć siatkę na krety skorzystaj z naszej instrukcji.

Krok 1.

Przed rozpoczęciem prac montażowych siatki, dotychczasowy trawnik przekop na głębokość około 5- 10 cm. W przypadku montażu siatki na krety jeszcze przed uformowaniem trawnika - przejdź od razu do kolejnego kroku.

Krok 2.

Rozwiń siatkę i rozłóż ją równomiernie na glebie, szczelnie pokrywając zabezpieczony obszar. Szczególną uwagę zwróć na miejsca łączeń i układaj odcinki siatek tak, aby ich krawędzie zachodziły na siebie na tzw. zakładkę, która powinna wynosić około 10 - 15 cm.  Przy zakładaniu trawnika z rolki, siatkę kładziemy zaraz pod trawą.

Krok 3.

Wykorzystując szpilki lub kołki zamocuj siatkę do gleby, uniemożliwiając w ten sposób jej przesuwanie i tworzenie dziur w miejsca łączeń. Optymalnie kołki należy stosować co około 100 cm w miejscach łączeń i na krawędziach siatki z zachowaniem około 10 cm dystansu od brzegu.

Krok 4.

Przysyp siatkę około 10 cm warstwą ziemi, zasiej trawnik i pielęgnuj do ponownego ukorzenienia. Kilku centymetrowa warstwa ziemi umożliwi Ci w przyszłości bezpiecznie - bez uszkodzeń siatki, wykonywać prace ogrodnicze (wałowanie, aeracja), a także zabezpieczy trawnik przed falowaniem i zapadaniem.

Dzięki dodatkowym wzmocnieniom siatka odporna jest na zerwania poprzeczne i wzdłużne. Za pomocą najnowszej technologii, w której zastosowano filtr UV oraz łączenie BOPP niestraszne jej działanie pełną siłą męskich rąk, a tym bardziej napór kreta.

Szerokość oczek 12x12 mm daje możliwość zastosowania solidnych szpilek lub kotew mocujących, które posiadamy w naszej ofercie. Kotwy wykonane są z wytrzymałego tworzywa sztucznego, który - podobnie jak siatka - nie ulega rozkładowi w glebie.

Posiadamy duże ilości siatek na krety w bieżącej sprzedaży. Dostępne są różne rozmiary i długości, które można wygodnie odebrać w naszych punktach sprzedaży.


Długość 500 m
Szerokość 1 m