Opinie o Agromen.pl na Opineo.pl
Compo Nawóz Długo Działający do Ogrodu 1 kg Zobacz większe

Compo Nawóz Długo Działający do Ogrodu 1 kg

Rodzaj: wiosenno-letni
Formulacja: granulowany
Przeznaczenie: uniwersalny, do ogrodu
Opakowanie: 1 kg
Wydajność: do 25 m2

More details

Compo

1606

New product

9997 sztuk

18,00 zł brutto

COMPO OGRÓD nawóz działający 6 miesięcy. Doskonale nadaje się do stosowania w ogrodzie do nawożenia warzyw, drzew i krzewów owocowych oraz kwiatów. Nawóz występuje w postaci granulek. Zawiera on wszystkie podstawowe składniki odżywcze oraz mikroelementy.

 
Nawóz z uwagi na harmonijny skład substancji odżywczych jest idealny do nawożenia roślin ogrodowych. Obniżona zawartość fosforu uwzględnia to, iż ziemie, na których zakładane są ogródki działkowe, z reguły zawierają dużo fosforu. Ważne dla roślin substancje odżywcze: magnez, siarka, bor, miedź, żelazo, mangan, molibden i cynk obecne są w nawozie w łatwo przyswajalnych formach. Wysoka zawartość magnezu i żelaza ma duże znaczenie dla koloru liści oraz smaku owoców i warzyw.

Skład: 16+6+14 z magnezem i siarką (+2)(+7) z mikroskładnikami pokarmowymi.


ZASADA DZIAŁANIA:


Oferowany preparat nawozowy działa w oparciu o system nawożenia z kontrolowanym uwalnianiem składników pokarmowych (działanie dwuetapowe):

• etap I - natychmiastowe działanie: jasnoszare granulki nawozu szybko uwalniają substancje odżywcze, dzięki czemu rośliny od pierwszego dnia po zastosowaniu nawozu zaopatrzone są we wszystkie niezbędne makro- i mikroelementy. W ten sposób optymalnie zostaje pokryte początkowe, wysokie zapotrzebowanie roślin na składniki pokarmowe,

• etap II - długotrwałe działanie: otoczkowane, zielone granulki nawozu zaspokajają zapotrzebowanie na substancje pokarmowe w okresie późniejszym. Działanie długotrwałe – 6-cio miesięczne rozpoczyna się powoli. Każda granula zawiera niezbędne makro i mikroelementy, zapewniając pełną równowagę w dostarczaniu składników odżywczych. Pod wpływem ciepła i wody składniki odżywcze stopniowo uwalniają się z otoczkowanej granuli. W ten sposób rośliny zostają odżywione w sposób kontrolowany i dopasowany do potrzeb.

 

STOSOWANIE:

 
• fasola zwyczajna, groch, zioła, rzodkiewka, sałata, szpinak, cebula - 30-40g/m2,

• koper włoski, kalarepa, marchew, papryczka peperoni, rzodkiew - 40-50g/m2,

• ogórki, ziemniaki, por, burak ćwikłowy, seler, fasola tyczkowa, pomidory, cukinia - 60-80g/m2,

• kalafiory, brokuły, dynia, jarmuż, brukselka, kapusta włoska, kapusta czerwona - 80-90g/m2,

• róże, krzewy ozdobne, krzewy iglaste - 60-80g/m2,

• drzewa owocowe, krzewy jagodowe - 50-60g/m2,

• truskawki - 60g/m2,

• byliny - 30-60g/m2,

• kwiaty letnie - 50-80g/m2.

Formulacja Granulat
Opakowanie 1 kg
Przeznaczenie Uniwersalne
Rodzaj wiosenno- letni
Wydajność 25 m2