Opinie o Agromen.pl na Opineo.pl
Nawóz Substral Osmocote Ogród 15 kg Zobacz większe

Nawóz Substral Osmocote Ogród 15 kg

Rodzaj nawozu: wiosenno-letni
Formulacja: granulowany
Przeznaczenie: długo działający nawóz do roślin ogrodowych
Opakowanie: 15 kg
Wydajność: do 375 m2

More details

Substral

4373

New product

10000 sztuk

320,00 zł brutto

Osmocote to nawóz dla osób które nie mają zbyt dużo czas aby zajmować się ogrodem a chciałyby aby rośliny pięknie rosły.


Zalety stosowania Osmocote:

- Nawóz działa 5 razy dłużej i wydajniej niż zwykły granulat
- Wystarczy jedno zastosowanie na sezon
- Działa przez okres do 6 miesięcy
- Codziennie dokarmia rośliny w małej dawce
- Korzenie roślin pobierają do 85% nawozu
- Brak ryzyka przenawożenia
- Bogaty w mikroelementy

Efekty nawożenia - dzięki ciągłemu nawożeniu w małej dawce widać po sezonie. Rośliny wspaniale rosną , są mniej podatne na choroby i insekty. Lepiej znoszą okres suszy.

Zasada działania:

Każda granulka otoczona jest warstwą naturalnej żywicy. Po zastosowaniu nawozu przez otoczkę wchłaniana jest woda do wnętrza granulki i rozpuszcza zawarte w niej składniki pokarmowe, a te zaczynają się stopniowo uwalniać na zewnątrz granulek do gleby. Szybkość uwalniania składników pokarmowych jest uzależniona od temperatury i wilgotności podłoża: im gleba cieplejsza i bardziej mokra - tym więcej składników pokarmowych zostaje uwolnionych. Jest to odpowiednie do szybkości wzrostu roślin - im cieplej, tym szybciej rosną, a więc wymagają więcej pożywienia.

Substral Osmocote do ogrodu to nawóz, którego składniki odżywcze zostały dobrane w taki sposób, aby można go było stosować do wszystkich roślin w naszym ogrodzie - bez wyjątków! Dzięki specjalnej budowie nawóz uwalnia składniki odżywcze przez cały sezon - nawet do sześciu miesięcy, dzięki czemu nasze rośliny ogrodowe mają stały dostęp do wszystkich niezbędnych im do rozwoju, wzrostu i kwitnienia składników pokarmowych. Cały proces jest dostosowany do tempa rozwoju roślin podczas sezonu.

Nawóz Substral Osmocote możemy stosować do nawożenia krzewów, iglaków, bylin a także do roślin na naszym balkonie. Nawóz jest ekologiczny i prosty w użyciu. Rośliny wchłaniają do 90% składników, które dostarczymy im wraz z nawożeniem.

Możemy rozpocząć stosowanie nawozu już w marcu. Podczas sadzenia roślin mieszamy go z ziemią, natomiast u roślin, które już są w glebie rozsypujemy granulki wokół nich a następnie lekko mieszamy z wierzchnią warstwą gleby. Każdorazowo po nawożeniu podlewamy nasze rośliny.

Nawóz stosujemy:

Roślina Sadzenie rośliny Rośliny, która już jest w glebie
Krzewy owocowe i ozdobne, drzewa do wysokości przekraczających 1 m 50 g 75 g / m2
Krzewy owocowe i ozdobne o wysokości od

40 do 100 cm
25 g
   
75 g / m2
Niskie krzewy, byliny i truskawki 5 g 40 g / m2
Kwiaty balkonowe 3 g/ l -
Formulacja granulowany
Opakowanie 15 kg
Przeznaczenie uniwersalne
Rodzaj wiosenno- letni
Wydajność 375 m2